Koupit nebo pronajmout?
Nemovitost
Lokalita

Stále ještě existují lidé a subjekty, které se snaží podvádět.To jsou některé z nejčastějších "prohřešků" používaných realitními makléři.

 

Fiktivní inzeráty a kupci

Pokud odpovíte na inzerát "Mladá rodina hledá byt v této lokalitě" či "Lékař poptává byt 2+1- 4+1", patrně budete překvapeni, když se posléze z uvedeného kontaktu "vyklube" realitní makléř. "Podobné praktiky jsou z etického hlediska zcela nepřijatelné a vypovídají pouze o naprosté neprofesionalitě daného makléře,". Stejně obezřetní byste měli být v případě, kdy se ihned po zveřejnění inzerátu na webu začnou ozývat makléři s tím, že mají kupce na Vaší nemovitost a chtějí podepsat smlouvu. "Takové jednání má většinou jediný účel - vnutit klientovi nevýhodnou smlouvu. Nikdo nemůže mít konkrétního zájemce na nemovitost, kterou ještě ani neviděl a nic o ní neví,".

Absence komunikace

Dobrý makléř by Vás měl seznámit s postupem prodeje a pravidelně podávat zprávu o jeho stavu. Pokud jste o svém makléři již 10 dní nic neslyšeli, něco je špatně. Bohužel i dnes existují realitní makléři, kteří si vezmou do nabídky nemovitost a půl roku se vůbec nic neděje.

Makléř ,,garantuje" prodej

Pokud se setkáte s tím, že Vám makléř slibuje, že nemovitost stoprocentně prodá do měsíce, protože má profesionální tým, velké zkušenosti a spoustu kontaktů, je to spíše důvod k okamžitému odchodu od jednání, za kterým se většinou skrývá jen pokus o podstrčení nevýhodné smlouvy.

Neschopnost navrhnout reálnou cenu

Makléř přijde na první jednání s klientem a bez řádné prohlídky začne slibovat okamžitý prodej nemovitosti za horentní sumy. Pokud klient podlehne, většinou se prodeje vůbec nedočká.
,,Pokud se makléř pokusí prodat nemovitost za nereálně vysokou cenu, připraví tím klienta o měsíce času i potenciální zákazníky. Špatně oceněná nemovitost je totiž dlouhodobě neprodejná". Ve většině případů klient nakonec raději souhlasí s výrazným snížením ceny hluboko pod reálnou hodnotu.

Různé ceny nabízené nemovitosti

Stalo se vám, že jste na realitním serveru narazili na nemovitost, která vás zaujala, a pak na dalším serveru byla stejná nemovitost nabízena za úplně jinou cenu? Většinou k tomu dochází v případě, kdy se stejnou nemovitost snaží prodat více realitních kanceláří. Pokud jediný zájemce uvidí inzerát na více místech a pokaždé s jinou nabídkovou cenou, zřejmě vyhodnotí nabídku jako podvodnou a o nemovitost okamžitě ztratí zájem. Ta se tak v nabídkách objevuje řadu měsíců a šance na prodej za tržní cenu se tím snižuje.

  Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní

  Upřesnit

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci

  Vyhledat vhodné nemovitosti

  • Byty
  • Domy
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní

  Upřesnit

  Vyhledat fulltextově

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci